Gorące tematy zamknąć

Triumf miejscowego idola na otwarcie ATP Finals. Stefanos ...

Triumf miejscowego idola na otwarcie ATP Finals Stefanos
Jannik Sinner wygrał mecz otwarcia turnieju singla rozgrywanych na korcie twardym w hali w Turynie ATP Finals 2023. W pojedynku Grupy Zielonej Włoch bez straty seta pokonał Stefanosa Tsitsipasa.Oglądaj polskie tenisistki w Pilot WP w finałach drużyn

Oglądaj polskie tenisistki w Pilot WP w finałach drużynowego Pucharu Świata - Billie Jean King Cup (transmisja odpłatna)

Marcin Motyka 12 Listopada 2023, 16:08

PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Z powodu problemów z prawym łokciem występ Stefanosa Tsitsipasa w ATP Finals stał pod znakiem zapytania. Grek nie był w stanie ukończyć treningów przed turniejem, ale w niedzielne popołudnie wyszedł na kort, by w meczu pierwszej kolejki Grupy Zielonej zmierzyć się z Jannikiem Sinnerem. Był jednak daleki od optymalnej dyspozycji i gładko przegrał 4:6, 4:6.

Początkowo rozstawiony z numerem czwartym Sinner sprawiał wrażenie spiętego. Jednak szybko opanował emocje i, ku uciesze miejscowej publiczności, zaczął przejmować inicjatywę

Włoch dyktował warunki w wymianach, zagrywając wiele piłek do bekhendu oznaczonego "szóstką" Tsitsipasa i już w piątym gemie zdobył przełamanie. Tej przewagi nie oddał do końca pierwszego seta.

W drugiej partii już w gemie otwarcia Sinner wywalczył breaka, gdy przy break poincie zepchnął rywala do defensywy i zakończył wymianę forhendem. Następnie nie wykorzystał szansy na podwojenie przewagi, ale doskonale spisywał się przy własnym serwisie i nie dał nawet nadziei Tsitsipasowi na odwrócenie losów spotkania.

Mecz trwał godzinę i 25 minut. W tym czasie Sinner zaserwował dziewięć asów, przy własnym podaniu zdobył 41 z 51 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 21 zagrań kończących i popełnił pięć niewymuszonych błędów.

W drugim spotkaniu w Grupie Zielonej, o godz. 21:00, zmierzą się Novak Djoković i Holger Rune.

ATP Finals, Turyn (Włochy)Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarówniedziela, 12 listopada

GRA POJEDYNCZA:

Grupa Zielona:Jannik Sinner (Włochy, 4) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) 6:4, 6:4