BOLOGNA MILAN 0:2 [PRZERWA] ACMilan.com.pl AC Milan

Z dystansu huknął Charalampos Lykogiannis, a piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana. Jak się jednak okazało, była to pierwszy i"...

Od zwycięstwa Milan rozpoczął rywalizację w Serie A 2023/2024! Po golach Oliviera Giroud i Christiana Pulisica rossoneri wygrali na wyjeździe 2:0 z Bologną.

Spotkanie się ledwo co rozpoczęło, a rossoneri już mogli przegrywać. Z dystansu huknął Charalampos Lykogiannis, a piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana. Jak się jednak okazało, była to pierwszy i ostatni moment przed przerwą, kiedy bolończycy faktycznie zagrozili Francuzowi. Potem do ofensywy przeszli goście.

W 11. minucie Christian Pulisic świetnie przerzucił piłkę z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Tijjaniego Reijndersa, a Holender spod linii końcowej zgrał futbolówkę do Oliviera Giroud. Mistrz świata w swoim stylu zapakował piłkę do siatki i wprawił w euforię fanów ekipy Stefano Piolego. A chwilę później Amerykanin debiutujący w nowej drużynie wziął sprawy w swoje ręce i oddał strzał z dystansu prawą nogą - Łukasz Skorupski był bezradny, Milan objął prowadzenie 2:0.

Bologna nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką gości, a mediolańczycy mieli chrapkę na kolejne trafienia. W jednym przypadku ich koronkowa akcja nie została zwieńczona jednak strzałem, a w innym Skorupski uprzedził rozpędzonego Theo Hernandeza. Do przerwy zespół z Mediolanu prezentował się dużo lepiej od bolończyków i zasłużenie prowadził dwiema bramkami.

Druga połowa wygląda już zgoła inaczej. Milan - który w przerwie pozostał na boisku z powodu awarii klimatyzacji w szatni gości na Stadio Renato Dall'Ara - chyba zbyt szybko uwierzył, że ma już trzy punkty w garści. Rossoneri oddali pole gry gospodarzom, a ci z minuty na minutę się rozkręcali. Po godzinie gry z groźną akcją w pole karne Maignana wpadł Michel Aebischer, ale jego uderzenie zdołał obronić Francuz. Golkiperowi pomógł Reijnders, do końca nie odpuszczając z naciskaniem na rywala.

Ostatnie fragmenty spotkania nie były już zbytnio interesujące. Trener Pioli pozwolił zadebiutować Noahowi Okaforowi i Samuelowi Chukwueze, a pod jedną i drugą bramką emocji było jak na lekarstwo. W 90. minucie do siatki mógł trafić Rafael Leao, ale jego uderzenie po indywidualnym rajdzie trafiło w słupek.

Ostatecznie Milan po naprawdę dobrej pierwszej połowie i bezbarwnej drugiej bezproblemowo dowiózł komfortową wygraną 2:0 do samego końca. W sezon 2023/2024 Serie A wchodzimy zwycięstwem!

Bologna FC - AC Milan 0:2 (0:2)

Bramki: Giroud 11', Pulisic 21'

Żółte kartki: Aebischer 30', Zirkzee 77' - T. Hernandez 51', Krunić 76'

BOLOGNA FC (4-3-3): Skorupski - Posch, Lucumi, Beukema, Lykogiannis (87' Corazza) - Ferguson (87' Urbański), Dominguez (72' El Azzouzi), Moro (46' Orsolini) - Aebischer, Zirkzee (87' Van Hooijdonk), Ndoye

AC MILAN (4-3-3): Maignan - Calabria (73' Kalulu), Thiaw (88' Kjaer), Tomori, T. Hernandez - Loftus-Cheek (73' Pobega), Krunić, Reijnders - Pulisic (73' Chukwueze), Giroud (73' Okafor), Leao

Sędzia główny: Luca Pairetto (Turyn)