Gorące tematy zamknąć

Niemcy wygrali na wyjeździe Bośnią i Hercegowiną po dublecie ...

Niemcy wygrali na wyjeździe Bośnią i Hercegowiną po dublecie
Niemcy pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:1 w piątkowym meczu trzeciej grupy najwyższej dywizji Ligi Narodów, umacniając się na prowadzeniu w tabeli.

Przed trzecią kolejką Ligi Narodów reprezentacja Niemiec miała cztery punkty, wyprzedzając w swojej grupie drugą Holandię tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zespół prowadzony przez trenera Juliana Nagelsmanna zainaugurował tę edycję rozgrywek zwycięstwem 5:0 z Węgrami, a w drugiej serii zremisował 2:2 w Amsterdamie.

Undav nie do zatrzymania

Nasi zachodni sąsiedzi zadali oba ciosy Bośniakom jeszcze przed przerwą. Po drugim kwadransie gry zaskoczyli gospodarzy dwoma podaniami. Robert Andrich z głębi pola dośrodkował piłkę w pole karne, tam pod nogi Undava wycofał ją Florian Wirtz, a napastnik Stuttgartu strzelił obok bezradnego bramkarza.

Dwie minuty późnej futbolówka znów wylądowała w siatce Bośni i Hercegowiny, lecz tym razem ze spalonego, co potwierdził system VAR. Miejscowi mogli to wykorzystać i szybko doprowadzić do remisu, ruszając z groźną kontrą. Ermedin Demirović trafił jednak w poprzeczkę.

Niewykorzystana szansa zemściła się na Bośniakach już kilkadziesiąt sekund później. Ponownie w szesnastce kapitalnie odnalazł się Undav i po raz drugi tego dnia zdobył bramkę bez przyjęcia. W drugiej części meczu skompletował nawet hat-tricka, ale jego trzeciego gola anulowano z powodu spalonego. 28-latek i tak ma jednak powody do dumy. Dopiero po raz drugi w karierze dostał szansę w wyjściowym składzie Niemców, a już ma na koncie trzy bramki. Premierową zdobył przeciwko Holandii w Amsterdamie.

Gospodarzy w piątek było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Edina Dżeko. Bośnia i Hercegowina zamyka tabelę grupy trzeciej w dywizji A z jednym punktem. Zespół, który zakończy rozgrywki na ostatnim miejscu, spadnie bezpośrednio do dywizji B.

Bośnia i Hercegowina - Niemcy 1:2 (0:2)

Bramki: dla Bośni i Hercegowiny - Edin Dżeko (73.); dla Niemiec - Deniz Undav (30., 36.).

Sędzia: Francois Letexier (Francja).