Gorące tematy zamknąć

Borussia Dortmund pokonała beniaminka St. Pauli. Adam Dźwigała ...

Borussia Dortmund pokonała beniaminka St Pauli Adam Dźwigała

Borussia Dortmund pokonała u siebie beniaminka St. Pauli 2:1 w pierwszym meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Od 82. minuty grał obrońca gości Adam Dźwigała. Ozdobą widowiska okazał się pierwszy gol strzelony głową ze znacznej odległości. Uderzył Ramy Bensebaini.

BVB objęła prowadzenie w 43. minucie, gdy do siatki trafił Algierczyk Ramy Bensebaini (43.). Wyrównał Szwed Eric Smith (78.), ale komplet punktów gospodarzom zapewnił sprowadzony latem z VfB Stuttgart Gwinejczyk Serhou Guirassy (83.).

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Borussia, którą we wtorek czeka wyjazdowa potyczka z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, awansowała na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 13 punktów. Prowadzi z 14 Bayern Monachium, który w sobotę podejmie wicemistrza kraju VfB Stuttgart. Drugi RB Lipsk tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z FSV Mainz.

Broniący tytułu Bayer Leverkusen, który ma 11 punktów, również w sobotę zagra przed własną publicznością z trzecim w tabeli Eintrachtem Frankfurt (13 pkt). PAP

Ksiądz Jerzy Popiełuszko na oprawie meczu Lechia Gdańsk - Le...