Empoli - Juventus: wynik meczu i relacja - Serie A w TVN24

Empoli  Juventus wynik meczu i relacja  Serie A  w TVN24
Szymon Żurkowski strzelił gola dla Empoli, ale beniaminek przegrał 2:3 z Juventusem, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny. Turyńczycy nie przegrali 13....

Mecz rozpoczął się po myśli Starej Damy, która w ósmej minucie objęła prowadzenie po golu Moise Keana.

W 40. min wyrównał Żurkowski. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze i Fiorentiny najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod bramką Szczęsnego, do jakiego doszło po rzucie rożnym, i z bliska pokonał rodaka. To jego piąte trafienie w sezonie.

SZYMON ŻURKOWSKI!

Kolejny gol Polaka w tym sezonie Serie A! Empoli FC remisuje 1:1 z Juventusem FC. Zapraszamy do Eleven Sports 2. #włoskarobotapic.twitter.com/P4N2oTQlA4

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) February 26, 2022

Vlahović show

Gospodarzom nie udało się utrzymać remisu nawet do przerwy, gdyż tuż przed gwizdkiem kończącym tę część gry do siatki trafił Vlahović.

22-letni Serb, pozyskany zimą z Fiorentiny za około 70 milionów euro, w drugiej połowie po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Stał się w ten sposób drugim piłkarzem w historii Serie A, który strzelił gola dla dwóch różnych drużyn w meczach z Empoli w jednym sezonie. Pierwszy sztuki tej dokonał w kampanii 2018/19 Krzysztof Piątek, były snajper Genui i AC Milan.

Nowy napastnik Juve z 20 golami na koncie (17 dla poprzedniego pracodawcy), otwiera klasyfikację najskuteczniejszych w Serie A.

2 - Dusan #Vlahovic has just become the second player in the #SerieA history to have scored for two different teams against #Empoli in a single campaign, after Krzysztof Piatek in 2018/19 (Genoa and AC Milan). Decided. pic.twitter.com/bGguXMoVZ4

— OptaPaolo (@OptaPaolo) February 26, 2022

To było ciekawe...

czytaj dalej »
W końcówce miejscowym udało się zdobyć kontaktową bramkę za sprawą Andrei La Mantii, ale trzy punkty pojechały do Turynu. Stara Dama coraz bliżej czołówki

Empoli, które zgromadziło 31 punktów, jest 13. w tabeli. Choć nie wygrało od 10 kolejek, to ma bezpieczną, dziewięciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Juventus, który w Serie A jest niepokonany od 27 listopada, z dorobkiem 50 punktów zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Traci cztery "oczka" do Napoli, pięć do Interu Mediolan i siedem do prowadzącego Milanu, który podobnie jak Bianconeri ma za sobą 27 występów. Dwie pozostałe wymienione drużyny po 26.

"Dwa razy Vlahović, Juventus za trzy punkty i do Milanu już tylko minus siedem" - napisała po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport".

W niedzielę na pozycję lidera może wskoczyć Napoli Piotra Zielińskiego, ale warunkiem jest zwycięstwo w Rzymie nad Lazio.

Wyniki piątkowych i sobotnich meczów 27. kolejki Serie A:

AC Milan - Udinese 1:1Genoa - Inter Mediolan 0:0Salernitana - Bologna 1:1Empoli - Juventus 2:3Sassuolo - Fiorentina

Autor: lukl/dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP