Odra Opole zremisowała 2:2 z Górnikiem Łęczna w meczu Betclic 1 ...

Odra Opole zremisowała 22 z Górnikiem Łęczna w meczu Betclic 1

Odra Opole do przerwy prowadziła 2:0 w Łęcznej z miejscowym Górnikiem. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Początek meczu nie był pasjonującym widowiskiem. Więcej konkretów było po stronie Odry, która wyszła na prowadzenie w 25. minucie spotkania. Piłkę na lewym skrzydle dostał Dawid Czapliński, który nieatakowany zszedł do środka i z 20 metrów strzelił nie do obrony. W 38. minucie było już 2:0 dla niebiesko-czerwonych. Jakub Szrek świetnie dograł w pole bramkowe, a Szymon Szkliński trafił głową nie do obrony. Odra miała swoje okazje do podwyższenia rezultatu, ale bez powodzenia.

Po przerwie Odra miała swoje sytuacje do podwyższenia. W 61. minucie z dystansu strzelał Rafał Niziołek, ale niecelnie. Obudzili się za to gospodarze, którzy w 66. minucie strzelili kontaktowego gola. Płaską piłkę w pole karne Odry dograł z lewej strony Marko Roginic, a Damian Warchoł po chwili mógł świętować zdobytą bramkę.

W 78. minucie doszło do starca w polu karnym gości. Początkowo sędzia Piotr Rzucidło nie przerwał gry, ale po analizie VAR przyznał „jedenastkę” Górnikowi. Rzut karny na bramkę w 84. minucie zamienił Mateusz Banaszek.

Remis nie satysfakcjonował jednak żadnej z drużyn i w końcówce oglądaliśmy ofensywną grę z obu stron. Nie przyniosło to jednak rezultatu i Odra wywiozła z Łęcznej 1 punkt, który z pewnością jej nie satysfakcjonuje.

Górnik Łęczna - Odra Opole 2:2 (0:2)Bramki: 0:1 Czapliński - 25., 0:2 Szkliński - 38., 1:2 Warchoł - 66., 2:2 Banaszek - 84. (k)Górnik: Pindroch - Zbozień, Broda (88. Barauskas), Szabaciuk, Grabowski (46'. Ogaga), Deja, Orlik (46. Żyra), Warchoł, Janaszek (46. Krawczyk), Roginic (73. Spacil), BanaszakOdra: Burta – Bartosz, Błyszko, Piroch (5. Kamiński), Szrek, Szkliński, Niziołek (70. Dudziński), Purzycki, Prikryl (90. Banaszewski), Czapliński, Wolny (70. Muratovic).