Górnik Zabrze - Raków 1:0. Pierwsza porażka częstochowian ZDJĘCIA

Górnik Zabrze  Raków 10 Pierwsza porażka częstochowian ZDJĘCIA

W ostatnim niedzielnym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Rakowem Częstochowa 1:0. Wicemistrz Polski po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w lidze na wyjeździe i doznał pierwszej porażki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik - Raków.

Piłkarze Rakowa doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Po sześciu kolejnych zwycięstwach częstochowianie wystawili eksperymentalny skład w Zabrzu i przegrali z Górnikiem. Podopieczni trenera Bartoscha Gaula zapomnieli już o falstarcie z Cracovią i wygrali drugie spotkanie z rzędu.

Trener Marek Papszun postanowił oszczędzać czołowych zawodników na rywalizację ze Spartakiem Trnava w kwalifikacjach Ligi Konferencji i w meczu z Górnikiem ponad połowę podstawowej jedenastki zostawił na ławce rezerwowych. Szansę debiutu w ekipie z Częstochowy dostał pozyskany pod koniec lipca Szwed Gustab Berggren, natomiast najnowszego nabytku Rakowa Bartosza Nowaka zabrakło nawet na rezerwie, bo na mocy dżentelmeńskiej umowy nie zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK - RAKÓW

Zobacz galerię(48 zdjęć)

W I połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Szymon Włodarczyk miał znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Po błędzie Deiana Sorescu młody napastnik Górnika popędził z piłką przez pół boiska i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale wyraźnie zabrakło mu w tej sytuacji zimnej krwi i jego uderzenie obronił Kacper Trelowski.