Gorące tematy zamknąć

LECHIA Gdańsk Chrobry Głogów 1:0

LECHIA Gdańsk Chrobry Głogów 10
Lechia Gdańsk pokonała Chrobrego Głogów 1:0 (1:0) w 18. kolejce, otwierającej rundę rewanżową w Fortuna 1.

Zadymienie po pirotechnice przerwało mecz na ponad 20 minut. Po powrocie do gry lepiej prezentowała się Lechia. Na przerwę schodzi, mając na koncie 6 strzałów, w tym aż 5 celnych, a co najważniejsze z prowadzeniem. Najaktywniejszy pod bramką przeciwnika piłkarz Lechii - Bobcek wykorzystał jedną z 3-4 okazji, które mógł zakończyć golem. Chrobry czasem spędzonym przy piłce nie ustępował Lechii, przynajmniej tak wynika ze statystyki posiadania (50:50), ale jego ofensywne osiągnięcia sprowadzały się głównie do kolekcjonowania rzutów rożnych. Goście mieli ich aż osiem, ale - paradoksalnie - to właśnie to kornerze gola strzeliła Lechia.