Liga Konferencji Europy: Asysta Sebastiana Szymańskiego

Liga Konferencji Europy Asysta Sebastiana Szymańskiego
Sebastian Szymański asystował przy drugim golu dla Fenerbahce w ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy, w którym Turcy mierzyli się z Olympiakosem Pireus

Fenerbahce przegrywało już 0:3 w wyjazdowym meczu, ale zdołało odrobić część strat i — m.in. dzięki asyście Szymańskiego — po porażce 2:3 nadal może liczyć na awans do półfinału.

LKE: Sebastian Szymański asystował przy golu w 74. minucie

Grecy wyszli na prowadzenie już w 8. minucie dzięki golowi Konstantinosa Fortounisa. Na 2:0 podwyższył Stevan Jovetić, a w 57. minucie trzeciego gola dla drużyny z Pireusu strzelił Chiquinho.

Wtedy jednak do pracy wzięli się Turcy. W 68. minucie zdobyli pierwszego gola dzięki wykorzystanemu przez Dusana Tadicia rzutowi karnemu.

Finał Ligi Konferencji zaplanowano na 29 maja

Sześć minut później Sebastian Szymański zagrał do Irfana Cana Kahveciego, który zdobył kontaktową bramkę. Fenerbahce nie zdołało wprawdzie wyrównać, ale jednobramkową stratę będzie mogło odrobić w rewanżowym meczu w Stambule.