Gorące tematy zamknąć

Galatasaray pokazało Man Utd jak grać. Czy nadchodzi kres ...

Galatasaray pokazało Man Utd jak grać Czy nadchodzi kres
Manchester United pomimo zdobycia dwóch bramek przegrał u siebie z Galatasaray w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobył

Manchester United pomimo zdobycia dwóch bramek przegrał u siebie z Galatasaray w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla “Czerwonych Diabłów” zdobył Rasmus Hojlund. Casemiro opuścił boisko przedwcześnie ze względu na dwie żółte kartki.

Od pierwszych minut spotkania podopieczni Erika ten Haga grą zespołową próbowali rozbić stalową defensywę tureckiej ekipy. Natomiast goście wyczekiwali błędów w grze swoich rywali. Oprócz agresywnego pressingu, starali się zaskoczyć Manchester United długimi podaniami oraz dryblingami brzegiem boiska.

Prowadzenie w 17. minucie objęły “Czerwone Diabły” za sprawą gola Rasmusa Hojlunda. Rashford po świetnym rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował wprost na 5-metr. Rozpędzony Hojlund wbiegł w nadlatującą piłkę i głową skierował ją do siatki rywali.

Zaledwie pięć minut później Galatasaray doprowadziło do wyrównania. Wystarczyło tylko jedno podanie, aby ograć formację defensywną Manchesteru United. Następnie Zaha wygrał pojedynek fizyczny z Diogo Dalotem i umieścił piłkę w siatce.

Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 1:1. Pomimo prowadzenia gry przez podopiecznych Erika ten Haga coraz częściej inicjatywę przejmowali gracze gości. Na drugą połowę nie wrócił Hannibal, a na murawie jego miejsce zajął Christian Eriksen.

W 52. minucie blisko zdobycia drugiej bramki byli piłkarze Manchesteru United. Marcus Rashford rozpędził się na prawej stronie boiska i wbiegł w pole karne z piłką. Anglik skupił na sobie całą uwagę rywali i dograł do nadbiegającego Fernandesa. Jednakże Portugalczyk nie zdołał wyprzedzić rywala i nie skierował piłki do pustej bramki.

Chwilę później do bramki tureckiego zespołu po raz drugi trafił Rasmus Hojlund. Duńczyk wykorzystał świetne dogranie Mounta, który idealnie wstrzelił piłkę pomiędzy dwie formacje rywali. Ostatecznie bramka nie została zaliczona ze względu, gdyż arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Zespoły przez chwilę wymieniały się ciosami, lecz zwycięsko z tej batalii wyszedł Manchester United. Rasmus Hojlund przejął piłkę na połowie boiska i po widowiskowej indywidualnej akcji pokonał bramkarza rywali. Jest to trzecia bramka Duńczyka w tym sezonie Ligi Mistrzów. Po akcji boisko opuścił Rashford, w jego miejsce pojawił się Garnacho.

Ponownie gracze tureckiego zespołu nie chcieli czekać i od razu wzięli się za odrabianie strat. Bramka wyrównująca padła w 72. minucie po składnej akcji prawą stroną boiska. Kluczowe było przejście piłki pomiędzy nogami Varane’a, co umożliwiło napastnikowi znalezienie się futbolówką sam na sam z Onaną.

W końcówce spotkania rzut karny otrzymali gracze Galatasaray. Onana popełnił ogromny błąd, a Casemiro próbując ratując sytuację sfaulował rywala w polu karnym. Brazylijczyk otrzymał drugi żółty kartonik i został wyrzucony z boiska. Do karnego podszedł Icardi, który go nie wykorzystał i przestrzelił.

Argentyński napastnik szybko zrehabilitował się i zdobył bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie. Po kolejnym błędzie w środku pola Manchesteru United Icardi wychodzi sam na sam z Onaną. Następnie napastnik lobem pewnie ograł rywala.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Erik ten Hag zdecydował się na kolejną zmianę. Boisko opuścił Mason Mount. Za Anglika na murawie zameldował się Antony, który powędrował na prawe skrzydło. Fernandes wrócił na swoją nominalną pozycję za napastnika.

W doliczonym czasie gry Erik ten Hag postanowił zaryzykować. Ściągnął z boiska Amrabata grającego na lewej obronie. Dzięki temu wprowadzono kolejnego napastnika w postaci Anthony’ego Martiala. W 94. minucie Francuz stanął przed szansą na zdobycie bramki, lecz odgwizdano spalonego.

Manchester United 2 – 3 Galatasaray