Znamy sędziego meczu Szkocja Polska. Niedawno wywołał skandal

Znamy sędziego meczu Szkocja Polska Niedawno wywołał skandal
Jak poinformowała UEFA, Glenn Nyberg poprowadzi w czwartek w Glasgow (godz. 20.45) spotkanie piłkarskiej Ligi Narodów między reprezentacjami Szkocji i Polski. Niedawno podczas igrzysk w Paryżu Szwed wywołał ogromny skandal.

Już w poniedziałek Biało-Czerwoni spotkają się na zgrupowaniu przed dwoma meczami w ramach Ligi Narodów UEFA. Selekcjoner postanowił nieco odświeżyć kadrę po tym, jak reprezentacja Polski nie wyszła z grupy na Euro 2024.

Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Szkocja, a pojedynek odbędzie się w czwartek w Glasgow (godz. 20:45).

Jak poinformowała UEFA, głównym arbitrem tego spotkania będzie Glenn Nyberg, który nigdy dotąd nie miał okazji prowadzić meczu z udziałem reprezentacji Polski i Szkocji.

Glenn Nyberg niedawno sędziował spotkania podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jedno z nich Argentyny z Marokiem zakończyło się potężnym skandalem, o którym było głośno przez długi czas.

Przypomnijmy, że w doliczonym czasie gry Argentyńczycy strzelili bramkę na remis 2:2. To wywołało niezadowolenie kibiców rywali, którzy wpadli na murawę i zaczęli rzucać butelkami w kierunku zawodników przeciwnej drużyny. W ruch poszły też petardy. W tym momencie sędzia Glenn Nyberg przerwał mecz, który został wznowiony po dwóch godzinach przy pustych trybunach.

Co więcej, sędziowie przed wznowieniem stwierdzili, że chwilę przed bramką na remis Bruno Amione był na spalonym i ją unieważnili. Dokończenie, które zdaniem arbitrów okazało się konieczne, trwało z kolei jedynie... 3 minuty.