Skrót meczu Puszcza Niepołomice Legia Warszawa 1:1 [WIDEO ...

Skrót meczu Puszcza Niepołomice Legia Warszawa 11 WIDEO

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice sprawiła nie lada sensacje remisując z wicemistrzem poprzedniego sezonu. U siebie czyli na stadionie Cracovii zremisowała z Legią Warszawa 1:1, wygrywając od 26. minuty. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu

Wynik meczu i tak został ustalony przed przerwą. Legia musiała gonić za Puszczą po trafieniu Łukasza Sołowieja. Stoper skierował piłkę do siatki po wznowieniu z autu. Radość trwała krótko - raptem osiem minut. Bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał bowiem Josue, a była to 34 minuta.

W Legii słabo wyglądał dziś środek pola stworzony przez Bartosza Slisza i Juergena Celhakę. W drugiej połowie trener Kosta Runjiac nakazał częściej cofać się po piłkę Josue. To jednak i tak przyniosło niewiele pożytku. Najlepsze trzy próby Marka Guala obronił Komar. A wprowadzony Tomas Pekhart główkował nad poprzeczką.

Mimo remisu i jednego meczu mniej od większości zespołów to Legia z siedmioma punktami przewodzi tabeli Ekstraklasy. W czwartek musi wygrać w Wiedniu z Austrią, żeby awansować do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji.

W poprzedniej kolejce Puszcza ugrała historyczne zwycięstwo nad Stalą Mielec (bo pierwsze w ekstraklasie), ale wizerunkowo to urwanie punktów Legii wydaje się cenniejsze. Sukces został osiągnięty w ósmą rocznicę rozpoczęcia pracy przez Tomasza Tułacza, który przed meczem przedłużył umowę do połowy 2027 roku.

W następnej serii gier nowy beniaminek PKO Ekstraklasy pojedzie do Lubina rywalizować z tamtejszym Zagłębiem. Legia z kolei po rywalizacji w tym tygodniu z Austrią Wiedeń podejmie u siebie w rozgrywkach ligowych - Koronę Kielce.

Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 1:1 (1:1)Bramki: Łukasz Sołowiej 26', Josue 34'Żółte kartki Tomasz Tułacz, Kamil Zapolnik, Roman Jakuba, Konrad Stępień, Wojciech Hajda, Artur Craciun - Artur Jędrzejczyk, Maciej RosołekSędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Puszcza: Kewin Komar - Piotr Mroziński, Artur Craciun, Łukasz Sołowiej, Roman Jakuba - Marcel Pęczek, Jakub Serafin, Konrad Stępień, Michał Walski, Mateusz Cholewiak - Kamil Zapolnik

Legia: Dominik Hładun - Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Ślisz, Jurgen Celhaka, Makaka Baku - Josue, Maciej Rosołek, Ernest Muci