Gorące tematy zamknąć

Liga Europy: Arsenal FC - Villarreal CF. Relacja i wynik na żywo

W czwartek piłkarze Villarreal postarają się sprawić, by angielsko-angielski finał miał miejsce wyłącznie w przypadku Ligi Mistrzów. Przed rewanżem na Emirates Hiszpanie posiadają przewagę jednej bramki, jednak tym razem to Arsenal będzie dys

W czwartek piłkarze Villarreal postarają się sprawić, by angielsko-angielski finał miał miejsce wyłącznie w przypadku Ligi Mistrzów. Przed rewanżem na Emirates Hiszpanie posiadają przewagę jednej bramki, jednak tym razem to Arsenal będzie dysponował atutem własnego boiska i trudno odpowiedzieć na pytanie, kto wywalczy awans do wielkiego finału. Relacja i wynik na żywo meczu Arsenal FC - Villarreal CF na Polsatsport.pl.

W pierwszym meczu półfinałowym, rozgrywanym na Estadio de la Cerámica, padł wynik 2:1, co stanowiło łagodną karę dla bezbarwnych tego dnia "Kanonierów". Gospodarze już do przerwy prowadzili dwoma golami, a w dodatku od 57. minuty grali w przewadze, po otrzymaniu czerwonej kartki przez Daniego Ceballosa. Później Arsenalowi udało się zdobyć bramkę kontaktową, dzięki wykorzystaniu rzutu karnego przez Nicolasa Pepe, a w 80. minucie z boiska wyrzucony został także piłkarz gospodarzy Etienne Capoue.

Wynik ten w nieco korzystniejszej sytuacji stawia podopiecznych Unaia Emery'ego, jednak Arsenalowi do awansu wystarczy strzelenie u siebie jednego gola i zachowanie czystego konta. "Żółta Łódź Podwodna" już trzeci raz rywalizuje z "Kanonierami" w fazie play off europejskich pucharów, jednak ani razu nie dysponowała przed rewanżem podobną zaliczką. Jeżeli Hiszpanom uda się strzelić na wyjeździe gola, to sytuacja podopiecznych Mikela Artety znacznie się skomplikuje.

Podobnych emocji próżno raczej szukać w drugim spotkaniu półfinałowym. Przed tygodniem Manchester United rozbił bowiem na Old Trafford AS Roma 6:2 i scenariusz, w którym Włosi odrobią tę stratę na Stadio Olimpico wydaje się nierealny. Z kolei w tym tygodniu poznaliśmy obsadę finału Ligi Mistrzów - po pokonaniu kolejno Paris Saint-Germain i Realu Madryt zameldowały się w nim dwie ekipy z Premier League. Są to Manchester City i Chelsea FC. Pytanie tylko, czy w przypadku Ligi Europy również będziemy świadkami "hitu Premier League pod egidą UEFA".

Finał Ligi Mistrzów został zaplanowany na sobotę 29 maja, natomiast Ligi Europy na środę 26 maja.

Relacja i wynik na żywo meczu Arsenal FC - Villarreal CF od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.