Australian Open: Nadal, Tsitsipas i Miedwiediew w drugiej rundzie ...

Australian Open Nadal Tsitsipas i Miedwiediew w drugiej rundzie
Podsumowanie pierwszego dnia Australian Open w męskiej drabince.

Rozpoczął się turniej Australian Open. Pierwszego dnia w rywalizacji mężczyzn na korcie pojawili się i wygrali m.in. Rafael Nadal, Stefanos Tsitsipas i Danił Miedwiediew.

Sesję dzienną otworzyły mecze dwóch rozstawionych zawodników, Jannika Sinnera, Francisco Cerundolo i Botica Van De Zandschulpa. Włoch bez problemów pokonał Kyle'a Edmunda 6:4, 6:0, 6:2. Brytyjczyk po kontuzjach jest tylko cieniem samego siebie sprzed problemów zdrowotnych. Argentyńczyk rywalizował ze swoim rodakiem Guido Pellą, który podobnie jak Edmund korzystał z zamrożonego rankingu. Cerundolo w trzech setach wygrał 6:4, 6:4, 6:3. Więcej problemów miał Van De Zandschulp. Holender potrzebował czterech partii, by odprawić 6:3, 3:6, 7:5, 6:3 Ilję Iwaszkę.

W kolejnych spotkaniach Hubert Hurkacz rozbił Pedro Martineza 7:6(1), 6:2, 6:2 i w drugiej rundzie podejmie Lorenzo Sonego. Finalista z Adelajdy Sebastian Korda w czterech setach uporał się z Cristianem Garinem. Yoshito Nishioka 6:4, 6:2, 7:5 wygrał z Mikaelem Ymerem. Bez straty seta z Bernabe Zapatą Mirallesem poradził sobie Karen Chaczanow. Czterech partii, by znaleźć się w kolejnej rundzie, potrzebowali Frances Tiafoe, Denis Shapovalov i Rafael Nadal. Wynik najwyżej rozstawionego tenisisty napawał optymizmem, po nieudanym starcie sezonu.

Wieczorem trzysetowe pojedynki stoczyli Cameron Norrie, Danił Miedwiediew i Stefanos Tsitsipas. Brytyjczyk wygrał z Lucą Van Assche, Rosjanin z Marcosem Gironem, a Grek z Quentinem Halysem.

Rozstawionymi zawodnikami, którzy zakończyli udział w turnieju byli Borna Corić i Lorenzo Musetti. Chorwat gładko uległ Jiriemu Lehecce, a Włoch po zaciętej batalii przegrał z rekonwalescentem, Lloydem Harrisem. W pięciu setach odpadł także Stan Wawrinka.

Tallon Griekspoor (NED) - Paweł Kotow (RUS) [LL]: 6:3, 7:6(3), 6:3

Mackenzie McDonald (USA) - Brandon Nakashima (USA): 7:6(5), 7:6(1), 1:6, 6:7(10), 6:4

Karen Chaczanow (RUS) [18] - Bernabe Zapata Miralles (ESP): 7:6(2), 6:2, 6:0

Frances Tiafoe (USA) [16] - Daniel Altmaier (GER): 6:3, 6:3, 6:7(5), 7:6(6)

Rafael Nadal (ESP) [1] - Jack Draper (GBR): 7:5, 2:6, 6:4, 6:1

Taro Daniel (JPN) - Ernesto Escobedo (MEX) [Q]: 7:5, 6:2, 3:6, 6:3

Jiri Lehecka (CZE) - Borna Corić (CRO) [21]: 6:3, 6:3, 6:3

Lorenzo Sonego (ITA) - Nuno Borges (POR): 7:6(4), 6:3, 6:7(6), 6:1

Jason Kubler (AUS) [WC] - Sebastian Baez (ARG): 6:4, 6:4, 6:4

Dalibor Svrcina (CZE) [WC] - Jaume Munar (ESP): 6:3, 6:2, 6:2

John Millman (AUS) [WC] - Marc-Andrea Huesler (SUI): 6:7(8), 7:5, 6:7(2), 6:2, 6:3

Christopher Eubanks (USA) [WC] - Sonwoo Kwon (KOR): 6:3, 6:7(1), 6:3, 4:6, 6:4

Marton Fuscovics (HUN) - Federico Coria (ARG): 4:6, 7:5, 2:6, 7:6(6), 6:2

Alex Molcan (SVK) - Stan Wawrinka (SUI) [PR]: 6:7(3), 6:3, 1:6, 7:6(2), 6:4

Rinky Hijikata (AUS) [WC] - Yannick Hanfmann (GER) [Q]: 4:6, 4:6, 6:3, 7:6(5), 6:3

Cameron Norrie (GBR) [11] - Luca Van Assche (FRA) [WC]: 7:6(3), 6:0, 6:3

Felix Auger-Aliassime (CAN) [6] - Vasek Pospisil (CAN): 1:6, 7:6(4), 7:6(3), 6:3

Stefanos Tsitsipas (GRE) [3] - Quentin Halys (FRA): 6:3, 6:4, 7:6(6)

Corentin Lestienne (FRA) - Thiago Monteiro (BRA): 6:3, 7:6(2), 6:3

Danił Miedwiediew (RUS) [7] - Marcos Giron (USA): 6:0, 6:1, 6:2

George Lloyd Harris (RSA) [PR] - Lorenzo Musetti (ITA) [17]: 6:4, 6:1, 6:7(0), 2:6, 7:6(10:4)