Euro 2020: Austria - Macedonia Północna 1:1. Gol Gorana Pandeva

Euro 2020 Austria  Macedonia Północna 11 Gol Gorana Pandeva
Goran Pandev w 28. minucie strzelił gola dla Macedonii Północnej i tym samym doprowadził do wyrównania 1:1 w spotkaniu fazy grupowej Euro 2020 z Austrią.

Pandev wykorzystał fatalne błędy w defensywie Austrii oraz niepewną interwencję bramkarza - Daniela Bachmanna i mając przed sobą pustą bramkę skierował futbolówkę do siatki. Tym samym 37-latek stał się jednym z najstarszych strzelców w historii mistrzostw Europy! Tym najstarszym jest Ivica Vastic, który w wieku 38 lat strzelił gola z rzutu karnego... Polsce w 2008 roku w pamiętnym starciu Austria - Polska.

37 - Aged 37 years and 321 days, North Macedonia's Goran Pandev is the second-oldest player ever to score at the EUROs, after Austria's Ivica Vastic (38 years 257 days) vs Poland in 2008. Golden. #EURO2020 pic.twitter.com/OsuGlza92X

— OptaJoe (@OptaJoe) June 13, 2021

Euro 2020 to najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Turniej z udziałem 24 drużyn jest rozgrywany od 11 czerwca do 11 lipca w jedenastu miastach: Rzymie, Baku, Kopenhadze, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Amsterdamie, Glasgow, Sewilli, Budapeszcie, Monachium i Londynie. Wśród uczestników jest reprezentacja Polski, którą prowadzi Paulo Sousa.