Chrobry Głogów - CWKS Apklan Resovia Rzeszów 1-1 (1-1). 10. kolejka Fortuny 1 Liga

Chrobry Głogów  CWKS Apklan Resovia Rzeszów 11 11 10 kolejka Fortuny 1 Liga
Kliknij i zobacz więcej.
Wczoraj, 12 września (19:58)
Udostępnij

W starciu 10. kolejki Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 12 września, drużyna Chrobrego Głogów zremisowała z Resovią 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Chrobrego Glogow.

W  starciu 10. kolejki  Fortuny 1 Liga, które rozegrane zostało 12 września, drużyna Chrobrego Głogów zremisowała  z Resovią  1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Chrobrego Glogow.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Resovii wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Bartłomiej Eizenchart z zespołu Resovii. Była to czwarta minuta spotkania.

W szóstej minucie Paweł Tupaj został zastąpiony przez Artura Bogusza.

W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Resovii Ruben Hoogenhout.

Jedenastka Resovii wyrównała wynik meczu. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Mróz.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Chrobrego Głogów doszło do zmiany. Patryk Kusztal wszedł za Jakuba Gorskiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubena Hoogenhouta z Resovii, a w 57. minucie Sebastiana Stebleckiego z drużyny przeciwnej. Trener Resovii postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Kamila Antonika i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Vieirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Chrobrego Głogów oraz dwie drużynie przeciwnej. W 72. minucie Patryk Mucha został zmieniony przez Jakę Kolenca, co miało wzmocnić zespół Chrobrego Głogów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bartosza Kwietnia na Radosława Bąka oraz Macieja Górskiego na Pawła Wojciechowskiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pomimo wyraźnej przewagi drużyny Resovii nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona sześć celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki jedenastki Chrobrego Głogów.

Piłkarze Chrobrego Głogów dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Chrobrego Głogów wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Resovii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.