Trenerzy po meczu Cracovia – Jagiellonia

Trenerzy po meczu Cracovia – Jagiellonia  Jagiellonia BiałystokPKO BP Ekstraklasa: Cracovia - Jagiellonia Białystok. Relacja i wynik na żywo  polsatsport.plPKO Ekstraklasa. Zmiany w Jagiellonii? Stolarczyk: wolę wprowadzać je w

W sobotę (05.11) Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:1 w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na pomeczowej konferencji pojawili się szkoleniowcy obu drużyn – Jacek Zieliński i Maciej Stolarczyk.

Trener Jacek Zieliński, Cracovia. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa wydartego Jagiellonii z gardła. Mieliśmy swoje problemy personalne przed tym meczem, ale chłopcy zostawili dziś kawał zdrowia i pokazali w wielu fragmentach kawał dobrej piłki. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną. Chcieliśmy podziękować kibicom za to, że byli z nami zwłaszcza w trudnych momentach podczas tej rundy. Atmosfera na meczu była wspaniała. Dziś ich doping dodał nam skrzydeł. Jagiellonia zagrała poprawny mecz, ciężko było dziś przedrzeć się przez ich defensywę.

Trener Maciej Stolarczyk, Jagiellonia Białystok. – Gratuluję zwycięstwa Cracovii. Nie zasłużyliśmy na porażkę w dzisiejszym meczu. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Brakowało wykończenia, bardzo istotnego elementu w ataku. Przed przerwą kontrolowaliśmy mecz, kreowaliśmy sobie sytuacje. W drugiej połowie w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Próbowaliśmy rozwiązań, które nie są „nasze” i które nie utrudniały gry defensywie gospodarzy. Cracovia z tego korzystała, w tym poprzez stałe fragmenty gry, a po jednym z nich zdobyła bramkę. W końcówce meczu mieliśmy swoje sytuacje. Trzeba pamiętać, że ostatnią część spotkania graliśmy w osłabieniu, co z pewnością utrudniło nam doprowadzenie do chociaż remisu. Z pokorą przyjmuje tę przegraną. Uważam, że było dużo fragmentów, które musimy pielęgnować. Błędy, które nam się przytrafiają, to rzeczy, nad którymi musimy pracować i które trzeba wyeliminować. Słowo „musimy” jest bardzo istotne. W piłce nożnej właśnie takie elementy powodują, że końcowy rezultat jest niekorzystny. Nie będę ukrywał, że jestem rozczarowany wynikiem. Trudno to przełknąć.