Gorące tematy zamknąć

FC Barcelona - Granada WYNIK meczu 33. kolejki La Ligi

FC Barcelona mogła objąć prowadzenie w tabeli La Ligi, ale sensacyjnie przegrała na Camp Nou z Granadą 1:2. Na pięć kolejek przed końcem sezonu liderem wciąż jest Atletico Madryt.

• FC Barcelona przegrała z Granadą 1:2 w meczu 33. kolejki La Ligi
  • "Duma Katalonii" straciła szansę, by awansować na pozycję lidera
  • Pierwsze miejsce zachowało Atletico Madryt

FC Barcelona w czwartek mogła przeskoczyć Atletico Madryt w tabeli La Ligi, ale do tego konieczne było zwycięstwo z 8. siłą ligi hiszpańskiej Granadą. Remis pozwalałby awansować na pozycję wicelidera kosztem Realu Madryt, ale oba te scenariusze się nie sprawdziły. I to pomimo ogromnej przewagi i prowadzenia przez 63 minuty.

Na korzyść "Dumy Katalonii" przemawiały jeszcze absencje w ekipie gości. Trener Diego Martinez nie mógł skorzystać z aż dziesięciu ważnych graczy, w tym z bramkarza Rui Silvy, Domingosa Duarte, Carlosa Nevy, Antonio Puertasa czy Angela Montoro. To blisko połowa podstawowego składu.

La Liga: FC Barcelona - Granada [WYNIK]

Wszystko to na boisku nie miał znaczenia. Barcelona objęła prowadzenie w 23. minucie po pięknej akcji Antoine'a Griezmanna z Lionelem Messim. Mimo dużej przewagi i ustawionego "autobusu" przez rywali nie udało się podwyższyć, a to zemściło się po godzinie gry.

Przyjezdni wyszli z dwoma kontrami i zdobyli dwa gole. W 63. minucie po błędzie Oscara Minguezy wyrównał Darwin Machis, a na 11 minut przed końcem na prowadzenie Granadę wyprowadził Jorge Molina. Barcelona próbowała, Gerard Pique zamienił się w roli środkowego napastnika, ale ani on, ani żaden z jego kolegów nie był w stanie drugi raz pokonać Aarona.

W tej sytuacji Atletico Madryt z dorobkiem 73 punktów pozostało na pozycji lidera La Ligi. Dwa "oczka" mniej mają Real Madryt i FC Barcelona, a z tyłu atakuje jeszcze Sevilla (70 pkt).

FC Barcelona - Granada 1:2

Bramki: Lionel Messi (23.) - Darwin Machis (63.), Jorge Molina (79.)