Freiburg Juventus 0:2 (0:1). Cel osiągnięty bez większych ...

Freiburg Juventus 02 01 Cel osiągnięty bez większych
Juventus z drugim kolejnym wyjazdowym zwycięstwie w Lidze Europy. Bianconeri przypieczętowali awans do ćwierćfinału rozgrywek dzięki wygranej 2:0 nad Freiburgiem po bramkach Vlahovicia i Chiesy. W pierwszym fragmencie meczu niezłą okazję m

W pierwszym fragmencie meczu niezłą okazję miał Doan, który po kontrataku oddał bardzo niecelny strzał. W odpowiedzi silne uderzenie z dystansu oddał Locatelli, ale piłka poleciała prosto w bramkarza. W 27. minucie bramkę zdobył Vlahović – Serb wbił siatkę do piłki po podaniu Keana po tym, jak chwilę wcześniej głową w poprzeczkę trafił Bremer. Jego radość nie potrwała jednak długo, ponieważ system VAR wykazał spalonego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym remisem, w pole karne rywala wpadł Gatti, który oddał uderzenie, wybite przez obrońcę sprzed linii bramkowej. Powtórki pokazały, że starający się zablokować to uderzenie Gulde odbił piłkę ręką – Niemiec obejrzał za to drugą żółtą kartkę, a arbiter wskazał na 11. metr. Do stojącej piłki podszedł Vlahović i oddał uderzenie w sam środek bramki – Flekken był bliski odbicia futbolówki nogami, ale ostatecznie wpadła ona do siatki i to Bianconeri schodzili na przerwę prowadząc.

Po przerwie gospodarze ruszyli po wyrównującą bramkę – Gregoritsch oddał groźnie wyglądający, ale ostatecznie niecelny strzał z rzutu wolnego, a Szczęsny zachował czujność po uderzeniu Holera z bliskiej odległości po jednym z dośrodkowań. Bianconeri razili niedokładnością w swojej grze i nie byli w stanie przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami, ale brak piłkarskiej jakości po stronie Freiburga oznaczał, że wiele uchodziło im dziś na sucho. W doliczonym czasie gry wynik ustalił wprowadzony z ławki Chiesa, który chwilę wcześniej obił poprzeczkę – Włoch otrzymał piłkę po wysokim przechwycie Rabiota i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Nie było to fascynujące piłkarskie widowisko, ale Juventus pojechał do Niemiec po awans i udało mu się to osiągnąć. Podopieczni Allegriego jutro poznają swojego ćwierćfinałowego przeciwnika, a także rozpoczną przygotowania do niedzielnego starcia z Interem, które będzie ich ostatnim meczem przed zbliżającą się przerwą reprezentacyjną.

Freiburg – Juventus 0:2 (0:1)45′ Vlahović (rzut karny), 90′ Chiesa (asysta Rabiot)

Juventus (3-5-2): Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – Cuadrado (84′ De Sciglio), Fagioli, Locatelli (84′ Barrenechea), Rabiot, Kostić (70′ Iling-Junior) – Vlahović (70′ Chiesa), Kean (90′ Soule)

Freiburg (3-4-3): Flekken – Kubler, Ginter, Gulde – Sildillia, Eggestein (46′ Schmidt), Hofler, Gunter (74′ Weisshaupt) – Doan (62′ Sallai), Gregoritsch (74′ Petersen), Holer (62′ Grifo)

Żółte kartki: 26′ Gulde – 56′ Vlahović, 82′ Iling-JuniorCzerwone kartki: 44′ Gulde