Korona Kielce Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Bardzo ważny ...

Korona Kielce Radomiak Radom na Suzuki Arenie Bardzo ważny

Arcyważne spotkanie w PKO BP Ekstraklasie rozgrywają w piątek, 19 kwietnia, piłkarze Korony Kielce. O godzinie 18 na Suzuki Arenie rozpoczęli pojedynek 29. kolejki z Radomiakiem Radom. Podopiecznych Kamila Kuzery, którzy są w bardzo trudnej sytuacji w walce o utrzymanie, interesuje tylko zwycięstwo. Zachęcamy do śledzenia relacji live na echo dnia.eu

Korona Kielce - Radomiak Radom 3:0 (2:0)Bramka: 1:0 Luka Vusković (samobójcza) 20, 2:0 Danny Trejo 28, 3:0 Jewgienij Szykawka 55.Korona: Dziekoński - Zator, Malarczyk, Kwiecień, Pięczek - Hofmeister - Podgórski (64. Łukowski), Krogstad, Trejo (64. Błanik) - Szykawka.Radomiak: Kobylak - Grzesik, Rossi, Vusković, Abramowicz - Semedo (46. Peglow), Luizao (46. Wolski), Kaput, Jordao, Machado - Jardel (46. Okoniewski).Sędziuje: Jarosław Przybył z Kluczborka.Żółte kartki: Abramowicz, Peglow, Jordao (Radomiak), Trejo, Podgórski (Korona).10495.Korona zaczęła mecz niezwykle zdeterminowana. W pierwszej minucie indywidualną akcję przeprowadził Jewgienij Szykawka, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. W 12 minucie, po rzucie wolnym wykonanym przez Martina Remacle'a gospodarze mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Kilka metrów od bramki do piłki dopadł Fredrik Krogstad, ale jego strzał obronił Gabriel Kobylak. Jak Norweg tego nie wykorzystał - zastanawiali się kibice Korony.

GOOOL. W 20 minucie mocnym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Jacek Podgórski. Luka Vusković interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. 1:0 dla Korony!

W 22 minucie Radomiak mógł wyrównać. Po centrze z lewej strony w dogodnej sytuacji znalazł się Jan Grzesik, ale z kilku metrów uderzył obok słupka Xavier Dziekoński mógł odetchnąć z ulgą.

GOOOL dla Korony. W 28 minucie Fredrik Krogstad podał w tempo do Danny'ego Trejo. Ten wyszedł sam na sam, jego strzał obronił Gabriel Kobylak, ale odbita piłka trafiła do Trejo i ten klatką piersiową wepchnął ją do bramki. I już 2:0 dla Korony!

-Nigdy nie spadnie, Korona nigdy nie spadnie! - skandują kibice Żółto-Czerwonych.

Do końca pierwszej połowy Korona kontrolowała to, co działo się na boisku. Cały zespół grał z dużą determinacją i pokazywał "Koroniarski" charakter.

W przerwie nad stadionem przeszła burza. Zaczął padać deszcz.

Do drugiej połowy Korona przystąpiła w tym samym składzie, w Radomiaku doszło do trzech zmian.

GOOOL. W 55 minucie Danny Trejo dostał piłkę na lewej stronie pola karnego. Minął zwodem rywala, uderzył, Gabriel Kobylak odbił piłkę, ale trafiła ona pod nogi Jewgienija Szykawki. Białorusin z kilku metrów skierował ją do bramki. A więc już 3:0!

Piłkarze Radomiaka, nie mając już nic do stracenia, ruszyli do ataku. W 57 minucie Joao Peglow uderzył z kilku metrów, ale Xavier Dziekoński intuicyjnie odbija za linię końcową!

XXX

W piątkowym spotkaniu Korony z Radomiakiem z powodu kontuzji nie zagrają Nono, Mateusz Czyżycki, Kyryło Petrow i Marcus Godinho. Od pierwszej minuty mecz z Radomiakiem rozpoczną trzej zawodnicy, którzy w pojedynku z Wartą Poznań pauzowali z powodu żółtych kartek - Bartosz Kwiecień, Jacek Podgórski i Yoav Hofmeister.

Sędzią głównym spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Sędziami asystentami będą Radosław Siejka i Damian Rokosz, arbitrem technicznym Szymon Łężny. Za działania wozu VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

Podopieczni trenera Kamila Kuzery po 28. kolejkach na swoje konto uzbierali 27 punktów. Radomiak Radom plasuje się 10. miejscu z dorobkiem 35 punktów.

- Nie widzę innej opcji, jak wyjść na mecz z Radomiakiem i pokazać to, że bardziej chcemy. Musimy pokazać, że bardziej zależy nam na zwycięstwie i na to liczę

- powiedział na przedmeczowej konferencji Bartosz Kwiecień.

22.10.2023: Radomiak - Korona (1:1)11.03.2023: Korona - Radomiak (2:1)27.08.2022: Radomiak - Korona (0:2)13.06.2021: Radomiak - Korona (2:0)13.12.2020: Korona - Radomiak (0:2)

Początek spotkania Korona Kielce - Radomiak Radom w piątek, 19 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online. Relacja live na echodnia.eu