Poważne problemy Barcelony. Real odjechał. Oto tabela La Liga ...

Poważne problemy Barcelony Real odjechał Oto tabela La Liga
FC Barcelona przed sobotnim El Clasico była niepokonana w La Lidze, ale mimo to nie zajmowała pierwszego miejsca w tabeli. W spotkaniu z Realem Madryt szybko objęła prowadzenie, lecz później dał o sobie znać Jude Bellingham i madrytczycy wygrali 2

Mecze FC Barcelony i Realu Madryt zawsze budzą wielkie emocje. Nie inaczej było w przypadku sobotniego spotkania w La Lidze, które było istotne również dla układu ligowej tabeli. Przed tą kolejką liderami byli madrytczycy, którzy mieli 25 punktów, Katalończycy z 24 punktami zajmowali trzecią pozycję. Pomiędzy nimi była rewelacyjna Girona (25 punktów).

Real Madryt lepszy od FC Barcelony w El Clasico. Tak wygląda tabela La Ligi

Już w szóstej minucie Barcelona objęła prowadzenie, gola strzelił Ilkay Gundogan, dla którego był to debiut w oficjalnym El Clasico (latem zagrał w sparingu). W drugiej połowie Real odpowiedział za sprawą Jude'a Bellinghama, dla którego także był to pierwszy oficjalny występ w starciu hiszpańskich gigantów. W doliczonym czasie Anglik trafił po raz kolejny i w ten sposób dał swojemu zespołowi zwycięstwo 2:1. Dla zespołu Xaviego była to pierwsza porażka w nie tylko w lidze, ale i całym sezonie.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Taki wynik oznacza, że Real ma 28 punktów, a Barcelona 24 punkty i zajmują odpowiednio pierwsze oraz trzecie miejsce w tabeli La Ligi. Pomiędzy nimi nadal jest rewelacyjna Girona, która w piątek 27 października odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu (1:0 z Celtą Vigo), ostatnią porażkę poniosła 30 września w starciu z Realem (0:3). W dodatku potknięcie drużyny ze stolicy Katalonii może wykorzystać Atletico, które w niedzielę 29 października zagra z Deportivo Alaves.

20. Almeria - 11, 3 pkt, 14-31

W następnej kolejce FC Barcelona zagra Realem Sociedad, Girona z Osasuną (oba mecze 4 listopada), a Real Madryt z Rayo Vallecano (5 listopada).