Manchester United wygrał z Southampton w 4. kolejce Premier ...

Manchester United wygrał z Southampton w 4 kolejce Premier

Manchester United wygrał na wyjeździe w 4. kolejce angielskiej Premier League. Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej, Southampton z Janem Bednarkiem w składzie nie dało rady drużynie Erika ten Haga. Bramki strzelali angielski atakujący Marcus Rashford oraz holenderski obrońca, Matthijs de Ligt oraz Alejandro Garnacho. Gospodarze na St. Mary's Stadium nie wykorzystali rzutu karnego.

Pierwsze spotkanie 4. kolejki angielskiej Premier League rozpoczęło się pod dyktando Czerwonych Diabłów. Podopieczni Erika ten Haga długo jednak nie mogli pokonać stojącego w bramce Świętych Aarona Ramsdale'a. W międzyczasie gospodarze mogli prowadzić po podyktowanym rzucie karnym za faul Diogo Dalota.

Do jedenastki w 33. minucie podszedł Cameron Archer. Anglik uderzył jednak zbyt przewidywalnie dla kameruńskiego bramkarza, Andre Onany. Ten poradził sobie z jego próbą, lecz wypluł piłkę przed siebie. Napastnik jednak uderzył prosto w bramkarza po dobitce głową.

Kilka chwil później po jednym z rzutów rożnych najwyżej w powietrze wyskoczył Matthijs de Ligt. Holender strzałem głową dał prowadzenie swojej nowej drużyny, do której dołączył w letnim okienku transferowym. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Marcus Rashford. Ten w swoim stylu podkręcił piłkę, która po płaskim uderzeniu wpadła obok prawego słupka do bramki byłego golkipera londyńskiego Arsenalu.

W drugiej połowie swoje okazję miał Rashford. W jednej z nich na przeszkodzie stanął obrońca reprezentacji Polski, Jan Bednarek, który wyszedł w podstawowym składzie na rywalizację z wyżej notowanym rywalem.

Czerwoną kartkę w 79. minucie otrzymał Jack Stephens. Bramkę przed końcowym gwizdkiem zdobył Alejandro Garnacho, który wykorzystał z zimną krwią podanie z prawej strony od swojego kolegi. Argentyńczyk zamknął oczy i huknął na bramkę poza zasięgiem rąk angielskiego bramkarza.

Czerwone Diabły po zwycięstwie nad Southampton mają w tabeli sześć punktów. Plasują się tym samym na ósmym miejscu.

Liderem tabeli pozostanie Manchester City, który zmierzy się w sobotę z Brentford o godz. 16:00.

Ante Crnac pograł w Polsce rok i po nim zostanie bohaterem jednego z najwyższych transferów w historii PKO Ekstraklasy. Poznajcie czołówkę tego rankingu i przede wszystkim losy pozostałych zawodników. Nie wszyscy robią furorę...

Pięć najdroższych transferów z Ekstraklasy w historii. Ante ...