Gorące tematy zamknąć

U21: Przegrane derby w Premier League 2 ManUtd.pl Serwis ...

U21 Przegrane derby w Premier League 2 ManUtdpl Serwis
Manchester United na własnym terenie nie był w stanie zatrzymać drużyny rezerw Manchesteru City. Derby Manchesteru zakończyły się wynikiem 1:3 dla

Manchester United na własnym terenie nie był w stanie zatrzymać drużyny rezerw Manchesteru City. Derby Manchesteru zakończyły się wynikiem 1:3 dla “Obywateli”. Honorową bramkę dla gospodarzy na początku drugiej połowy zdobył napastnik Ethan Wheatley.

Pierwsza połowa przyniosła tylko kilka okazji bramkowych. Zespół rezerw Manchesteru United najbliżej zdobycia gola był przy okazji strzału Sama Mathera po rzucie wolnym. Uderzona piłka ostatecznie minęła słupek bramki. Podobną okazję mieli gracze “Obywateli”, gdzie jeden z pomocników ubiegł bramkarza Huberta Graczyka. Futbolówka po kontakcie z piłkarzem Manchesteru City wyszła na aut bramkowy.

Pierwsza bramka i to niestety dla “Obywateli” padła w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Pomocnik Farid Alfa-Ruprecht zgarnął piłkę po strzale swojego kolegi z zespołu. Następnie ograł dryblingiem Graczyka i pewnie wykończył akcję strzałem do pustej bramki.

Kolejne bramki padały już w drugiej połowie, a pierwszy dokonał tego Manchester United. Autorem trafienia z 57. minuty był Ethan Wheatley. Gospodarze agresywnym pressingiem odebrali dość wcześnie futbolówkę rywalom. Poprzez błyskawiczny kontratak klub z Old Trafford trafił pod pole karne rywali, a tam Wheatley niskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

W następnych minutach to Manchester United prowadził grę i zdobył przewagę nad swoimi rywalami. Po jednym z rzutów rożnych klub ten miał podwójną okazję. Wpierw swoich sił z małej odległości próbował Ethan Ennis. Poprawić po swoim partnerze chciał Jack Fletcher, lecz jego strzał też nie przyniósł gola drużynie.

“Obywatele” odzyskali kontrolę nad spotkaniem dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu gry. Wpierw Jaden Haskey wykorzystał dogranie Alfa-Ruprechta. Po tej bramce Manchester United rozpaczliwie rzucił się do ataku, co wykorzystali ponownie gracze Manchesteru City. W 78. minucie przeprowadzili oni zabójczy kontratak, który wykończył Will Dickson.

Manchester United U21 1 – 3 Manchester City 21

Wheatley 57′ – Alfa-Ruprecht 45’+2′, Haskey 68′, Dickson 78′

Manchester United: Graczyk – Ogunneye , Jackson, Kingdon, Amass – Devaney, Collyer (C) – Ennis , J. Fletcher, Mather – Wheatley

Rezerwowi: Murdock, Missin (Ogunneye 87′), Curley (Devaney 64′), Sharpe (Ennis 64′), Rowe (Fletcher 64′)