Skrót meczu Motor Lublin Widzew Łódź 3:4. Liczba goli świadczy o ...

Skrót meczu Motor Lublin Widzew Łódź 34 Liczba goli świadczy o

To się oglądało. Po szalonym widowisku Motor Lublin ostatecznie przegrał z Widzewem Łódź 3:4. Polecamy skrót najciekawszych akcji tego sobotniego meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym bardziej, że padła w nim najszybsza bramka sezonu - w 22 sekundzie gry autorstwa Piotra Ceglarza.

Zaczęło się pomyślnie dla gospodarzy, bo już w pierwszej akcji zainicjowanej przez Christophera Simona, przy asyście Michała Króla Piotr Ceglarz technicznym strzałem dopełnił formalności.

Nie minął jeszcze kwadrans spotkania, a Motor prowadził już 2:0, kiedy po faulu na Simonie rzut wolny precyzyjnie wykonał Bartosz Wolski, a Sebastian Rudol główkując nie dał szans obrony Rafałowi Gikiewiczowi.

W kolejnych dziesięciu minutach dwukrotnie popis swoich umiejętności dał Sebastian Kerk, po którego precyzyjnych dośrodkowaniach z kornera Widzew doprowadził do wyrównania. Najpierw w 22. min po jego centrze piłka musnęła głowę Samuela Mraza i wylądowała w bramce, a trzy minuty później Imad Rondic uprzedził wyskakującego do piłki Kacpra Rosę i głową zdobył drugiego gola dla swojej drużyny.

Kiedy zdawało się, że przy stanie remisowym zespoły udadzą się na przerwę bramkarz Motoru tak długo zwlekał z wybiciem piłki, że zdążył do niego podbiec Rondic i korzystając z takiego prezentu teraz Widzew wyprowadził na prowadzenie.

Po zmianie stron motorowcy starali się na odrobienie strat, ale gola zdobyli rywale w 56. min przeprowadzając składną akcję, którą pewnym strzałem sfinalizował Fran Alvarez korzystając z dobrego podania Jakuba Sypka.

Usilne dążenie gospodarzy do poprawy wyniku w 77. min zdawały się przynieść efekt, ale gol wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Kacpra Wełniaka, po analizie VAR nie został uznany.

Wełniak jednak zdobył swoją pierwszą w ekstraklasie bramkę, kiedy w 86. min wykorzystał świetne dośrodkowanie Filipa Lubereckiego.

Mimo ambitnych do końca starań piłkarzy Motoru nie udało się im doprowadzić do remisu i po dwóch spotkaniach zwycięskich musieli przełknąć gorycz porażki. PAP

Byliście na meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa? Znajdźcie ...