Szaleństwo w meczu Motor Lublin Widzew Łódź. Goście strzelili ...

Szaleństwo w meczu Motor Lublin Widzew Łódź Goście strzelili

Wielkie emocje i zwroty akcji w meczu Motor Lublin - Widzew Łódź. Gospodarze prędko strzelili dwa gole, ale goście także dzięki wpadce bramkarza odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, zdobywając cztery bramki, dzięki którym ostatecznie wygrali na trudnym terenie 4:3.

Spis treści

- To będzie ciekawy, otwarty mecz, bo Widzew gra ofensywnie i stosuje wysoki pressing - wytłumaczył trener Mateusz Stolarski. Warsztat Daniela Myśliwca poznał od kuchni - był u niego asystentem w Stali Rzeszów.

Raz atakowali jedni, raz drudzy. Stolarski ani trochę nie pomylił się w zapowiedzi meczu. Jego zespół, choć przeważał na początku i w końcówce, nie zdobył jednak ani punktu.

Na stadion przybyło 13 357 osób. Zabrakło gości z powodu zakazu od Komisji Ligi.

Motor Lublin - Widzew Łódź 3:4
Motor Lublin - Widzew Łódź 3:4 PAP/Wojtek Jargiło

Motor w tym meczu zdobył najszybszą bramkę sezonu. W 22 sekundzie po zagraniu Michała Króla do siatki trafił z bliska 32-letni Piotr Ceglarz.

Przed upływem kwadransa Motor podwyższył. W 14 minucie skutecznie główkował Sebastian Rudol. Piłkę dorzucił mu z rzutu wolnego na długi słupek Bartosz Wolski.

Widzew był więc w beznadziejnym położeniu, a jednak jeszcze przed przerwą odwrócił mecz! Dużą cegiełkę do samego wyrównania dołożył wrzucający z rzutu rożnego Sebastian Kerk. Po jego centrach samobójczo trafił Samuel Mraz, a potem właściwie Imad Rondić.

Ten sam Rondić dał Widzewowi prowadzenie, kiedy wykorzystał gigantyczną wpadkę Kacpra Rosy. Bramkarz Motoru po wznowieniu z autu za długo zwlekał z wybiciem piłki. Ostatecznie nabił Bośniaka, a futbolówka wpadła do siatki...

Po przerwie bramek padło mniej, ale widowisko trzymało w napięciu do samego końca. Widzew podwyższył w 56 minucie po technicznym uderzeniu Frana Alvareza i to był najważniejszy gol tego meczu, bo Motor później złapał kontakt za sprawą główkującego Kacpra Wełniaka.

Żeby było ciekawiej, wcześniej gola tego zmiennika odwołano z powodu spalonego w akcji. Motor w doliczonym czasie domagał się jeszcze rzutu karnego, ale sędzia Damian Sylwestrzak nie podzielił tej opinii.

- To było fenomenalne widowisko - podsumował komentujący w Canal+ Sport Żelisław Żyżyński. Widzew ma 19 punktów i jest siódmy. Motor z 15 punktami plasuje się na dziewiątej pozycji.