Liga włoska. Paulo Sousa przegrał w debiucie jako trener ...

Liga włoska Paulo Sousa przegrał w debiucie jako trener

Liga włoska. Paulo Sousa zaczął pracę w Salernitanie od porażki. Drużyna w debiucie byłego selekcjonera uległa u siebie Lazio Rzym, przegrywając 0:2. Portugalczyk wystawił Krzysztofa Piątka od pierwszej minuty. Z boiska zdjął go kwadrans przed końcem regulaminowego czasu. Oba gole dla gości strzelił Ciro Immobile, który jest coraz wyżej w klasyfikacji wszech czasów snajperów Serie A.

Zobacz galerię(18 zdjęć)

Portugalczyk szkoleniowcem Salernitany, która broni się przed spadkiem z Serie A, został w środę, kiedy podpisał uwowę do końca sezonu. Zastąpił Davide Nicolę.

W niedzielę Sousa, były trener m.in. Fiorentiny, FC Basel, Girondins Bordeaux i Flamengo Rio de Janeiro, zadebiutował w Salerno, ale jego drużyna uległa Lazio 0:2 i doznała trzeciej z rzędu porażki. Piątek, który ostatniego gola w lidze zdobył 5 listopada, grał do 75. minuty.

W drugiej połowie obie bramki dla gości uzyskał Immobile. To jego 190. i 191. trafienie w Serie A, dzięki czemu awansował na ósmą pozycję w zestawieniu strzelców wszech czasów. W niedzielę napastnik Lazio, który rozegrał dotychczas 309 spotkań w tej lidze, wyprzedził Alberto Gilardino - 189 i Szweda Kurta Hamrina - 190. Od siódmego w rankingu Roberto Baggio dzieli go 17 goli. Liderem pozostaje Silvio Piola - 274.