Chwile grozy na Wimbledonie. Venus Williams krzyczała z bólu ...

Chwile grozy na Wimbledonie Venus Williams krzyczała z bólu

W meczu pierwszej rundy Wimbledonu Ukrainka Elina Switolina wygrała w dwóch setach (6:4, 6:3) z doświadczoną Venus Williams. Na początku pierwszego seta Amerykanka upadła pod siatką i po chwili zaczęła przeraźliwie krzyczeć z bólu. Mimo to, postanowiła dograć mecz do końca.

Switolina ograła Williams

Zarówno Venus Williams, jak i Elina Switolina dostały się do głównej drabinki dzięki dzikiej karcie. Amerykanka, która po raz pierwszy wystąpiła na Wimbledonie w 1997 roku (dotarła do 1. rundy) w przypadku zwycięstwa stałaby się drugą najstarszą tenisistką, która odniosła zwycięstwo w meczu turnieju tej rangi.

Początek starcia należał do Williams, która dość pewnie wyszła na prowadzenie 2:0. Później jednak Ukrainka dwukrotnie przełamała doświadczoną rywalkę i wygrała cztery gemy z rzędu. Williams próbowała jeszcze walczyć – obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie, ale ostatecznie przegrała 4:6.

W drugim secie przewaga ukraińskiej tenisistki była już znacznie wyraźniejsza. Switolina trzykrotnie przełamała Williams i dała jej wygrać tylko trzy gemy, odnosząc w ten sposób zwycięstwo 6:3. Niewykluczone, że na dyspozycję Amerykanki miała wpływ sytuacja z początku meczu.

Groźnie wyglądające poślizgnięcie Williams

Przy stanie 2:0 w pierwszym secie w jednej z akcji Amerykanka podbiegła do siatki i zagrała wolejem. W tym samym momencie jednak poślizgnęła się i zrobiła przeprost w kolanie. Na korcie zapanowała cisza, a słychać było jedynie przeraźliwy krzyk bólu doświadczonej tenisistki.

Venus Williams went down on the court after slipping near the net.

She returned to play after taking an injury timeout. pic.twitter.com/h3zXL7Evc1

— ESPN (@espn) July 3, 2023

Choć sytuacja wyglądała bardzo poważnie, Williams nie wycofała się z gry i dograła spotkanie do końca. Switolina okazała się jednak lepsza, ale nie wiadomo, jak potoczyłby się ten pojedynek, gdyby nie pechowe poślizgnięcie Amerykanki.