Gorące tematy zamknąć

Venus Williams bez klasy zakończyła mecz. Kręciła głową z ...

Venus Williams bez klasy zakończyła mecz Kręciła głową z
Venus Williams nie zachowała klasy po zakończeniu przegranego 4:6, 3:6 meczu z Eliną Switoliną. Doświadczona Amerykanka nie podała ręki pani arbiter.

Była piłka meczowa w drugim secie meczu I rundy Wimbledonu: Venus Williams (USA, 558. WTA) - Elina Switolina (Ukraina, 76. WTA). Amerykanka zaserwowała, a Ukrainka zagrała mocno returnem z forhendu. Sędzia boczny krzyknął, że piłka jest autowa. Switolina po chwili zastanowienia podniosła rękę i poprosiła o challenge. Powtórki pokazały, że Ukrainka trafiła w linię końcową.

Venus Williams nie zachowała klasy po meczu na Wimbledonie. Nie podała ręki pani arbiter

- Gem, set, mecz Switolina - powiedziała po chwili sędzia główna. Ukrainka patrzyła na drugą stronę kortu z niedowierzaniem, że mecz z legendą tenisa, siedmiokotną triumfatorką turniejów wielkoszlemowych, już się skończył. Switolina nawet nie cieszyła się z wygranej.

Amerykanka przyjęła niekorzystny dla siebie challenge ze śmiechem i kręciła głową z niedowierzaniem. Obie zawodniczki, które grały w tym turnieju tylko dlatego, że otrzymały dzikie karty od organizatorów, podały sobie dłoń przy siatce. Venus Williams nie kryła dużego rozczarowania. Szła w kierunku pani arbiter, ale nie podała jej ręki, tak jak ma się w zwyczaju, a tylko znów pokręciła głową. Amerykanka błyskawicznie się spakowała i opuściła kort.

Venus Williams w tym meczu miała spory problem w pierwszym secie. Narzekała bowiem na kontuzję kolana. - Amerykanka dobiegła do siatki, zagrała wolejem, poślizgnęła się, zrobiła przeprost w kolanie. Williams przeraźliwie krzyknęła z bólu i przewróciła się na kort. Publiczność zgromadzona na korcie centralnym w Londynie zamarła i nastąpiła absolutna cisza - pisał Sport.pl.

Elina Switolina w II rundzie Wimbledonu zagra z Belgijką Elize Mertens (28. WTA), która pokonała Viktorię Hruncakovą (129. WTA) 7:6 (7:2), 6:2.